To view this notification widget you need to have JavaScript enabled. This notification widget was easily created with NotifySnack.
 
מרן הראשון לציון
הרב מרדכי אליהו זצוק"ל
אביהם של ישראל
פורים - שיעור מלאים | הרב שמואל אליהו שיעור השבועי | פורים
ערוץ הוידאו

קטעי וידאו מובחרים מאת מרן הרב זצוק"ל באקטואליה, אגדה, והלכה במחר נושאים  
חיפוש במדור זה
       
על הבחירות ואיך מתנהגים ביום הבחירות
יום הבחירות - המערכת הפוליטית כולה בלחץ ובפעילות - האזרח שנמצא בחופש מה מומלץ לו לעשות ביום זה • באיזה מפלגה ראוי לתמוך ולחזק • על הזהירות הנדרשת מיהודי שומר תורה ומצוות בימים אלו • מרן הרב בהתחייסות נדירה במהלך ימי הבחירות לכנסת בשנת 2003


כתוב: "לא נתנו שבתות ומועדי ישראל אלא לעסוק בהם בתורה".

זאת אומרת, שאם יש יום חופשי, אין לנצל אותם לטיולים, וביום הבחירות אין לבזבז את הזמן! כמה זמן כבר לוקח לזרוק לתוך הקלפי את הפתק ולבחור, כמה זמן?? חמש דקות, עשר דקות, מקסימום חצי שעה! מה אתה עושה במשך עשרים וארבע שעות?? תלמד תורה!! 


קודם כל, אם אתה יכול ללמוד משנה – תלמד, גמרא – תלמד, תהלים – תלמד, ותגיד שיהיה להצלחת כל אלה שומרי התורה והמצוות שיעלו רק הדתיים, שיעלו רק מי שאוהבי ארץ ישראל שהם יעלו ויצליחו, תתפלל עליהם! זה לא תעמולה לבחירות – זה מותר, זה הלכה – אין דבר. 
בכל אופן, הלימוד התורה והלימוד ביום – זה חשוב מאוד. יום זה הוא יום שאם חס וחלילה! חס וחלילה! אם שונאינו... לא נגיד... לא נפתח פה לשטן... אז זה לא טוב! "וגבר ישראל"! צריך להרים יד ושכל שומרי התורה והמצוות יתגברו מעלה מעלה. 


אז צריך אדם ביום זה ללמוד תורה ולהרבות תורה, להרבות במעשים טובים, בתהלים, במשנה ובגמרא וללמוד תורה וזה דבר חשוב מאוד. 


היה אחד שרגיל ללמוד תהלים וגומר את התהלים – למשל – ספר אחד גומר, ואחר כך קורא עוד עשרה פרקים ועוד עשרה מזמורים. היו שואלים אותו: בשביל מה עשרה המזמורים האלה? היה אומר להם זה "רזרבה" – וכמו שבאוטו יש גלגל רזרבה, גם בזה אני קורא תהלים וזה רזרבה, לא כל יום אני יכול לקרוא תהלים, אני קראתי עכשו "על חשבון" מה שאני צריך לקרוא בעתיד, וזה גם כן טוב וזה מי שיש לו זמן קבוע ללמוד תהלים זה דבר חשוב מאוד הדבר הזה כולו.


אבל עיקר העיקרים הוא לזכור שאתה יכול לבחור אדם, אתה יכול לעשות שליח, יש נבחר במקומך ואתה שולח אותו שליח שלך, ואם אתה לא מאמין בו או מסופק בו ולא מאמין בו – אל תבחר בו! לא בגלל שנתנו לו כסף... "אלהי כסף ואלהי זהב לא תעשה לך"! אם האדם הזה חשוב וירא שמים, שומר תורה ומצוות והוא ישמור על ארץ ישראל, על שלמות התורה והארץ – אתה בוחר בו, ואם לא – אתה אל תבחר בו!


בלאו הכי אנשי החוק קבעו שהבחירות הם "חשאיות", ולכן מהדין אדם יכול לפרסם את מה שהוא בחר, אין בזה פגם לפרסם במה שהוא בחר, אבל לא חייב לפרסם ואם הוא לא רוצה לפרסם – הוא לא חייב לפרסם!


ואדם צריך לזכור שיום שבת נקבע ל"יום שבתון" בשביל לימוד תורה, ובכל שבת וכל מנוחה, ואם אתה רוצה ללכת ולטייל שעה או שעתיים אין דבר, נעשה אותו "חציו", "חציו – לכם וחציו – להקדוש ברוך הוא", כלומר שחצי יום תטייל ואם תרצה להסתובב וללכת לראות איך ש"זורקים ניירות"... אלה אין להם דרך ארץ, הם לוקחים "מי לה' אליי" וזורקים אותו ברצפה, מי מתיר להם לעשות דבר כזה?? מי לה' אליי!? אם אדם רואה דבר כזה – צריך מייד להתכופף ולהרים אותו! להרים את הדבר הזה כולו. 
אמנם אנחנו לא כל כך מחמירים להרים עיתון זרוק על הרצפה, כמו שהיה חכם צדקה הזקן עליו השלום נוהג, אבל את הקטע הזה המצטט פסוק: "מי לה' אליי" איך מותר לזרוק אותו ככה?? אפילו ממטוס אסור לזרוק אותו!! אז מה? וכי שייך ומר שבמטוס הוא בסדר ואתה לא בסדר?? צריכים מאוד מאוד להזהר בדבר הזה כולו. 

 

 

 

מעלת נשות ישראל הצדקניות - ברכת שעשני כרצונו
  
שמיעת הרצאה מ''רבנים'' קונסרבטיבים ורפורמים
  
לדיבור שלנו יש עוצמה
  
כניסת כהנים למערת המכפלה
  
מעלתה של העיר חברון - מרתק
  
סיפור פגישת הרב עם ראשי הכנסיה ברוסיה
  
שנה מעוברת והלוח העברי לעומת הלוחות האחרים
  
הלכות שלג - ירידת שלגים בשבת
  
האם זה חכם לקצץ בתקציב לישיבות וליישובים ביהודה ..
  
ברכה ליהודי צרפת
  
מרן הרב על גדול השוחטים הרב בן ציון חוכיימה זצ''ל
  
הרב מרדכי אליהו מספר על יהונתן פולארד
  
כתוב תגובה
מתוך סדרת שיעורי קול צופייך - שיעור מספר 286 - פרשת משפטים - כ''ד שבט תשס''ג - 27.01.03 לצפייה בשיעור המלא
מה טובו אהליך יעקב | פרשת בלק
  
רפורמי בשביל הפרנסה
  
מסכת אבות למעשה -חבר כנסת בן דהאן
  
ראש הרבנים וראש המוסלמים הקיצוניים.
  
קול צופייך - פרשת וישב - תשנ''ח - הלכות חנוכה ..
  
הלכות חנוכה - חלק ב' - ה'תשנ''ח
  
קול צופייך - פרשת מטות מסעי תשנ''ז - מנהגי זכר ..
  
שני בתי כנסת בלי מניין, מה עושים?
  
קול צופייך - פרשת וישב - תשס''א - הלכות חנוכה
  
כוחה של אחדות | פרשת בשלח
  
קול צופייך - פרשת ויצא - תשס''ב - הלכות קדושת בית ..
  
קול צופייך - פרשת שמות - תשס''ב - שבת ראש החודש, ..
  
ערוץ הוידאו לפי נושאים
קול צופייך - פרשת צו התשע''ט ..
להמשך
קול צופייך - פרשת ויקרא ..
להמשך
קול צופייך - פרשת פקודי ..
להמשך