To view this notification widget you need to have JavaScript enabled. This notification widget was easily created with NotifySnack.
 
מרן הראשון לציון
הרב מרדכי אליהו זצוק"ל
אביהם של ישראל
פורים - שיעור מלאים | הרב שמואל אליהו שיעור השבועי | פורים
פרסומים ומאמרים

 
חיפוש במדור זה
       
חוזרים לשפיות
מאמר שנכתב ע"י הרה"ג הרב שמואל אליהו שליט"א בעקבות חטיפת הנערים. במאמר זה מדבר הרב על רוח השפיות שחזרה לעם בעקבות חטיפת הנערים וזאת בזכות משפחות החטופים.
כ''ד סיון ה'תשע''ד

 

חוזרים לשפיות

הרה"ג הרב שמואל אליהו שליט"א

 

אני גר בצפתבכל שנה יש בעיר הזאת אזכרה ל-22 ילדי בית ספר תיכון דתי שנטבחו בידי מחבלים במעלות כשממשלת ישראל לא הסכימה לשחרר 20 מחבלים תמורת כ-100 נערים ונערות שהוחזקו בידי המחבלים כבני ערובה.

 

פעם היו עקרונות שכל המדינה עמדה מאחוריהם. הם הוכיחו את עצמם. הם הניעו את אחד המבצעים המדהימים ביותר שחוותה ישראל וחווה העולם כולו. מבצע יונתן. מבצע שבו צה"ל התעלה על עצמו ועל כל הצבאות בעולם ושחרר חטופים במרחק אלפי קילומטרים מהבית, באנטבה שבאוגנדה, בסיכון ובתעוזה גדולים. הכול כדי לשמור על העיקרון שלא נכנעים למחבלים ולא משחררים מחבלים.

 

התדהמה של פעם הייתה לא רק מהמבצע הצבאי. התדהמה הייתה מכך שישראל יודעת לעמוד על עקרונותיה. והרמה המוסרית הזאת הכתה בתדהמה את העולם. כל זה היה. אבל אחר כך נשברנו. ויתרנו בעסקת ג'יבריל ושחררנו בתחילה רק 76 מחבלים תמורת חייל ישראלי אחד, ומאז חלה רק הידרדרות.

 

המחיר לחייל עלה למאות מחבלים ששוחררו. בתחילה הקפדנו שלא יהיו מחבלים עם דם על הידיים. אחר כך ויתרנו גם בעניין הזה. הערבים הבינו שאנחנו לחיצים ובעסקת גלעד שליט הם הקשיחו עמדות וקבעו תג מחיר של יותר מאלף מחבלים רצחנים והניחו שמדינת ישראל תיכנע, והיא אכן נכנעה.

 

אחד המנועים הגדולים לשחיקת כוח החברה הישראלית היה אווירת האני הפרטי ואיבוד הזהות הלאומית. משפחת שליט והחבורה שהניעה את הקמפיין סביבה העצימה את השחיקה הזאת. בכיינות ורגשנות. האשמות כלפי כולם ותרבות של מגיע לי. היום זה העיקר ולא משנה מה יקרה מחר. הבן שלנו חשוב ולא משנה כמה אזרחים אחרים ישלמו את המחיר הנורא. והמחיר הנורא הגיע. שלושה נערים חטופים.

 

היום המחבלים ותומכיהם צוהלים. הם כבר מחשבים את התשלום שהם ידרשו וחושבים שיקבלו כדרכם. מחשבים את 'תג המחיר' הישן שלהם עם עליית המדד שהם מתכננים על חשבוננו. נראה לי שהפעם הם יתאכזבו.

 

היום נושבת בעם רוח אחרת. רוח של עצמה וגבורה. רוח של אחריות. רוח של אחדות. רוח אחראית יותר, בריאה יותר, מוסרית יותר. הרוח הזו נושבת בצבא ובממשלה. בכנסת ובציבור כולו. זו רוח של תיקון לקלקול של פעם.

 

הצבא מגיב באופן בריא יותר. אפילו חברי הכנסת של השמאל מגיבים באופן בריא יותר. התקשורת מגיבה באופן בריא יותר. ראש הממשלה נשמע אחרת. עם ישראל חוזר לעצמו. יש היום בחברה כולה סולידריות כלל-ישראלית, רוח אחריות לאומית –רוח גבורה ישראלית.

 

יש גם מי שמניע את הרוח הזאת, המשפחות של הנערים החטופים. הם והסביבה התומכת שלהם. בהתנהלות שקטה ויוצאת דופן הן מצליחות לנגוע בליבת החברה הישראלית ולהחזיר אותה לבריאות. אין אצלם האשמות, אין בכיינות, אין לחצים, אין מרירות, יש אמונה. נוער הישובים נקרא כעת אל הדגל. החברים של גלעד ואייל ונפתלי. אתם צריכים לקרוא בקול צלול, את הרוח הזאת אי אפשר להפסיק. זאת ריצה למרחקים ארוכים. יש כבר קולות של חולשה ופירוק שמנסים להניע ולהאשים את ראש הממשלה ואת הטרמפים. יש כוחות שמנסים להחליש. אבל אנחנו נדרשים להרים את הדגל. נדרשים להחזיק את הרוח בעצמה שלה לאורך זמן. חייבים, חייבים להחזיר את עם ישראל לעצמו. רק כך ננצח ונחזיר את הבנים הביתה בראש זקוף.

 

לכניסה לגליון המלא של "עולם קטן" לחצו כאן.

כולנו צריכים לבקש סליחה מתושבי גוש קטיף
  
הספד על הרב אלעזר אבוחצירא זצוק"ל
  
אֵין שְׁכִינָה שׁוֹרָה אֶלָּא מִתּוֹךְ שִׂמְחָה ..
  
כתוב תגובה
הרה''ג הרב שמואל אליהו שליט''א, עולם קטן, קורח, תשע''ד, גליון 453.
על מנת לצפות בשיעור בקובץ FDF עליך לוודא כי במחשבך מותקנת תוכנת
Acrobat reader
דרכי טהרה - הלכות טהרת המשפחה
  
גמילות חסד של אמת - אף בעליונים
  
קשה סילוקן של צדיקים ''החלבן'' הרב חיים כהן ..
  
ארון הברית,צנצנת המן,מטה אהרון - הרב יונה מצגר ..
  
סנגוריא של משה רבנו על עם ישראל | פרשת דברים
  
בקשת גשמים בתפילת העמידה - ''ברך עלינו'' - - ברכת ..
  
לא לפחד לירש את הארץ
  
מרן הרב מספר על הבבא סאלי
  
מעלת לומדי התורה
  
מעלת לומדי תורה, וזהירות מפגיעה בהם
  
מה טובו אהליך יעקב | פרשת בלק
  
פגיעה בשלימות הארץ = כפירה בבורא עולם | פרשת שלח ..
  
הרה"ג שמואל אליהו שליט"א
רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית
כתובת: רח' ריינס 17 ירושלים
טלפון במשרד: 02-651-4399
פקס: 02-653-6842