To view this notification widget you need to have JavaScript enabled. This notification widget was easily created with NotifySnack.
 
מרן הראשון לציון
הרב מרדכי אליהו זצוק"ל
אביהם של ישראל
פורים - שיעור מלאים | הרב שמואל אליהו שיעור השבועי | פורים
פרסומים ומאמרים

 
חיפוש במדור זה
       
כולנו צריכים לבקש סליחה מתושבי גוש קטיף
”הם הלכו כשליחי האומה, התיישבו, שילמו מחיר והגנו על המדינה. רק היום אנחנו יכולים להעריך כמה הם הגנו עלינו“. הרב שמואל אליהו קורא לשמאל להתנצל בפני מתיישבי גוש קטיף לשעבר.
י"ג תמוז ה'תשע''ד

זה הזמן לומר תודה לתושבי גוש קטיף שמנעו בישיבתם את הקמת מדינת החמאס ברצועת במשך שנים ארוכות, ובכוונת מכוון הגנו על תל אביב. הגנו על אשקלון. הגנו על באר שבע ושדרות. הגנו עלינו בגופם בעצם שהותם בגוש קטיף. 

 

האמת היא שזו היתה המטרה המקורית של ההתיישבות בגוש קטיף. "חמש אצבעות" קראו לזה. חמש שלוחות של התיישבות בתוך רצועת עזה שמטרתה למנוע הקמה של מדינת טרור. 

 

הם הלכו כשליחי האומה, התיישבו, שילמו מחיר והגנו על המדינה. רק היום אנחנו יכולים להעריך כמה הם הגנו עלינו. באותם ימים קראנו להם בשם שנשמע היום הזוי כל כך "מכשול לשלום". ובשם השלום הרשנו לעצמינו להתנהג איתם מתחת לכל ביקורת. 

 

מערכת שלמה התגייסה כדי למחוק אותם. לשלול מהם את זכויות האדם הבסיסיות ביותר. מה שלא מעיזים לעשות לערבי, עשו לעשרות ישובים בלי ניד עפעף. מערכת המשפט שהייתה אמורה להגן על זכויות האזרח המציאה כללי משפט חדשים על מנת לרמוס את המתיישבים. הכל בשם השלום המדומה. כלי התקשורת אתרגו את ראש הממשלה. כולם גוייסו לעקור מתיישבים מבתיהם. להרוס את בתיהם, לפרק את מעגל חייהם, לזרוק אותם לבתי מלון, לשכן אותם בקראוילות מקרטון. ומה לא הבטחנו להם. 

 

"לכל מתיישב יש בית". - "אם יעיזו לירות טיל אחד מעזה - נסיר את כל הכפפות". ההתנתקות תפרק את החמאס. יפתח עידן חדש של שלום. 

 

את המחיר משלמת החברה הישראלית כולה. כל מי שיזם וכל מי ששתק. כל מי שישב מול הטלויזיה והזיל דמעה לחורבן, כולנו משלמים היום את המחיר. יש דין ויש דיין. לא רק כלפי אהוד אולמרט, אריק שרון, דן חלוץ וקארדי, כל החברה הישראלית משלמת את המחיר. 

 

וזה מחיר שלא נגמר. סבב מלחמה שגובה קרבנות ומכניס מליוני אזרחים למקלט כל שנתים וחצי בממוצע. כל זה מול מדינת טרור שמעודדת את אזרחיה להשאר בבתים שעומדים להתפוצץ גם אחרי שהם מקבלים אזהרה של "הקש בגג" מצה"ל.

 

יהרגו כמה אזרחים עזתים. השמאל הנאור בעיני עצמו יפגין. גולדסטון 2 יטיף לנו מוסר. יחתם איזה הסכם שקט ורגיעה וחוזר חלילה. טיפטוף קסאמים. "עמוד ענן" ו"עופרת יצוקה" ו"צוק איתן" וחוזר חלילה. 

 

כל זה נמנע מאיתנו שנים ארוכות בזכות ישיבת המתיישבים בגוש קטיף. גרשנו אותם ועכשיו אנחנו משלמים את המחיר האמיתי. השקענו בגירוש שלהם מליארדים ואת התוצאה המכאיבה אנו רואים רק עכשיו מול עיננו. 

 

דבר אחד צריך לומר בשעה זו. סליחה ותודה. סליחה על כל מה שעשינו לכם. תודה על כל השנים שישבתם שם. בבקשה אלוקים סלח לנו. הכל עשינו מרצון טוב ומתמימות. התבגרנו, מבטיחים ללחזור שנית על אותה השטות. ה' אחד. 

 

המאמר פורסם באתר NRG.

 

חוזרים לשפיות
  
הספד על הרב אלעזר אבוחצירא זצוק"ל
  
אֵין שְׁכִינָה שׁוֹרָה אֶלָּא מִתּוֹךְ שִׂמְחָה ..
  
כתוב תגובה
הלכות אמירת סליחות בחודש אלול
  
לעד בספר יוחק
  
לוחם בעוז ותעצומות
  
ברוקולי (לא גוש קטיף)
  
הרב שמואל אליהו על מפיצי הודעות שקריות: לא להיות ..
  
תפילה והודאה ברחבת הכותל המערבי על הניסים של מבצע ..
  
תפילת הודיה בכותל על הטילים שלא פוגעים
  
הטילים שלא פוגעים ותהלים נגד החמס
  
שבת מרוממת עם הרב שמואל אליהו בשדרות
  
בגוש קטיף
  
זְרִיעָה וְתוֹלְדוֹתֶיהָ
  
קְדֻשַּׁת פֵּרוֹת שְׁבִיעִית
  
הרה"ג שמואל אליהו שליט"א
רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית
כתובת: רח' ריינס 17 ירושלים
טלפון במשרד: 02-651-4399
פקס: 02-653-6842